Son zamanlarda epey bir talep gören ve insanların ev boyamasında özellikle tercih ettiği boya çeşidinin başında gelmektedir dekoratif boya. Sizler de evinizin havasında farklılığa farklılık katmak istiyorsanız bizce çok geç kalmadınız. Peki nedir dekoratif boya?

Dekoratif boya farklı renk tonlarına aynı anda sahiptir.Bu sayede duvarınızda istenmeyen kazayla oluşmuş bir çizik veya leke duvarınızda belli olmamaktadır. Dekoratif boyanın belki de en sevilen özelliği budur efendim. Tabi bununla sınırlı değil duvarlarınızdaki dekoratif boya evinize güzel ve farklı bir hava katacak bunun sonucunda sizde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Uygulama alanları çok yaygın olan dekoratif boyaların bir kısmı mor ışıkta 3 boyutlu görüntü oluştururarak daha fazla farklılığı bulunduğunuz mekana taşıyabiliyor.

Tabiki dekoratif boya da ustalıkla ve tecrübeyle titizliğin harmanlanarak işlenmesiyle uygulanmalıdır. Boyacım gelsin boya ustaları ekibimiz işinin ehli ve tecrübeyle işçiliğinde fark yaratan ustalardır. Sizin için onların tavsiyelerini kısaca bir derledik. Belki bir göz atmak istersiniz.

Malzeme seçimine özen gösterin

Amaç dekoratif bir boyama ve güzel bir işçilik oluşturmak ise önceliğimiz  kaliteli malzeme ve araçları seçmektir. Sonrasında ise işlem sırasındaki dikkat ve hassasiyetimize önem vermeliyiz.

Su bazlı dekoratif boya tercih edin

İşlemi uygularken kullanacağınız boya su bazlı olursa kıvamı daha kolay tutturabilir ve hata yapma olasılığınız yüksek derecede düşer. Ayrıca işlem sırasında da sizi çok fazla uğraştırmaz.

Aparatınızın üzerine işaret koymalısınız

Boyamaya başlamadan önce desenlerin birbirleriyle paralel ve uyumlu görünmesi için aparatınızın aynı noktasından başlayıp deseni oluşturmalısınız. Bunu aparatınızın bir noktasına işaret koyarak her desen uygulaması sırasında aynı noktadan başlayarak başarabilirsiniz.

Desenleri üst üste bindirmeyin

Deseni oluştururken yukarıdan aşağıya verdiğiniz desenlerin hemen paralelinde bulunan desenlerle üst üste binmemesine özen gösterirseniz estetik görüntünüz bozulmamış olur.

Boya işleminin sonrasında yeterince bekleyin

Dekoratif boyanızı duvar boyanızın üstüne uygulayacaksanız boyama işlemi bittikten sonra 4 saat beklemeniz gerekir. Bu esnada duvar boyanız kurumuş olur ve desenli boya işleminiz zarar görmemiş olur.

Dekoratif boya yapacaksanız bu önemli hususları atlamamanızda büyük fayda var.Daha detaylı bilgi almak ve tecrübenin farkını bizimle yaşamak istiyorsanız boyacım gelsin ekibimizle iletişime geçiniz.

Her daim yanınızda, bir telefon kadar uzağınızdayız.